mrcng.pl
mrcng.pl to wypadkowa moich projektów. Projektowanie stron, prowadzenie firmy, branża kreatywna.

EU BUSINESS REGISTER 2017/2018 – uwaga na naciągaczy!

Naciągacze nie ustają w swoich szemranych działaniach by złapać kolejne ofiary. Wczoraj otrzymaliśmy na skrzynkę wiadomość od EU BUSINESS REGISTER. Normalnie takie wiadomości wywalam z miejsca do kosza, ale tym razem chciałem sprawdzić co takiego oferuje katalogowy naciągacz. Treść otrzymanej wiadomości:

 

Słowo klucz: „Updating is free of charge”

[embeddoc url=”https://www.mrcng.pl/wp-content/uploads/2017/12/EU-Business-Register.pdf” height=”800px” download=”none”]

Po dokładnym sprawdzeniu formularza, oczywiście na samym dole drobnym druczkiem mamy:

I WILL HAVE AN INSERTION INTO ITS DATABASE FOR THREE YEARS. THE PRICE PER YEAR IS EURO 995. THE SUBSCRIPTION WILL BE AUTOMATICALLY EXTENDED EVERY YEAR FOR ANOTHER YEAR, UNLESS SPECIFIC WRITTEN NOTICE IS RECEIVED BY THE SERVICE PROVIDER OR THE SUBSCRIBER TWO MONTHS BEFORE THE EXPIRATION OF THE SUBSCRIPTION.

Podsumowując: za darmo nie ma nic. Zgłaszając się do EU Business Register będziesz musiał zapłacić 2700 EUR w ciągu trzech lat. Jeszcze gdyby oferowana usługa była adekwatna do ceny, to pół biedy, ale zobaczcie ich stronę – szkoda słów.

Takich naciągaczy jak ta „firma” jest mnóstwo, oni tylko czekają na łatwowiernych i naiwnych ludzi. Nie dajcie się zwieść i uważajcie na wszelkiego rodzaju „super oferty”.