mrcng.pl
mrcng.pl to wypadkowa moich projektów. Projektowanie stron, prowadzenie firmy, branża kreatywna.

Jak zrobić numer telefonu jako klikalny link na stronie internetowej?

Prawdopodobnie jedną z najważniejszych podstron na stronie internetowej jest ta na której prezentujemy dane kontaktowe. Wyobraź sobie, że masz super ofertę, dobre ceny, ale ni jak nie można się z Tobą skontaktować, ani formularza e-mail, ani nr telefonu – myślisz, że klient będzie szukał do skutku? Wyjdzie i znajdzie innego sprzedawcę/usługodawcę. Dlatego warto zadbać udostępniane przez nas dane kontaktowe.

Jednym ze sposobów wyeksponowania danych kontaktowych jest podlinkowanie numeru telefonu, tak aby użytkownicy urządzeń mobilnych jednym kliknięciem mogli wybrać nr i połączyć się z Tobą.

Jak zrobić odnośnik z numeru telefonu?

W zasadzie sprawa jest bardzo prosta, wystarczy odpowiednio opisać w kodzie HTML nasz numer telefonu, aby stał się aktywnym hiperłączem. Korzystamy z atrybutu <a href=””>, z tym że przed numerem telefonu dodajemy „tel:”. Poniżej przykładowy, poprawny odsyłacz do polskiego numeru:

<a href="tel:+48530530561">Treść odnośnika do uzupełnienia</a>

Utworzony link bezwzględnie musi zawierać wyrażenie „tel:”, a także pełny numer telefonu (bez żadnych przerw) oraz prefiks kraju, dla Polski jest to „+48”. Treść odnośnika możemy edytować dowolnie i jest to ta cześć kodu, która zostanie wyświetlona we froncie dla internautów, np. Zadzwoń do mnie, +48 530 530 561, Zadzwoń dowiedz się więcej

Samo przygotowanie podlinkowanego numeru telefonu nie powinno zająć Ci wiele czasu, a zdecydowanie ułatwi korzystanie ze strony z urządzeń mobilnych.