mrcng.pl
mrcng.pl to wypadkowa moich projektów. Projektowanie stron, prowadzenie firmy, branża kreatywna.

WordPress & WooCommerce

Uruchomiłem i na bieżąco uzupełniam cykle wpisów na temat konfiguracji, obsługi WordPressa, Gutenberga, WooCommerce. Zapraszam do lektury i życzę owocnej nauki.

Ponadto zapraszam Cię do sklepu wp-lab.pl gdzie możesz zlecić nam i wygodnie zapłacić online za usługi związane z WordPressem i WooCommerce.

Wiadomość o „zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej”

W poniedziałek o 5:29 na skrzynce firmowej pojawiła się wiadomość: „INFORMACJA O ZAMIARZE WSZCZECIA KONTROLI SKARBOWEJ„.

Szczerze powiem, poczułem się trochę nieswojo, ale po chwili… sprawdzam jeszcze raz i coś mi tutaj nie gra. Wiadomość wysłana z adresu: jabarriauten98@gmx.com na adres: kluki@bskleszczow.pl, dziwnym trafem ląduje u nas, ma podejrzany załącznik i nie posiada polskich znaków. Czyli jak zwykle, kolejna, nie powiem dosyć ciekawa próba zainfekowania komputera.

Oficjalnie Ministerstwo Finansów przestrzega przed tego typu wiadomościami: https://www.gov.pl/web/finanse/uwaga-na-falszywe-e-maile-o-zamiarze-wszczecia-kontroli-skarbowej :

Urzędy skarbowe nie są autorami takich wiadomości i co do zasady nie informują drogą mailową o wszczęciu kontroli. Prosimy o zwrócenie uwagi, że korespondencja mailowa kierowana przez urzędy skarbowe wysyłana jest wyłącznie z adresów o domenie gov.pl.

A u was co ciekawego w skrzynkach?