mrcng.pl
mrcng.pl to wypadkowa moich projektów. Projektowanie stron, prowadzenie firmy, branża kreatywna.

Strona internetowa dla Komitetu Wyborczego?

Ostatnie tygodnie w firmie, ale również u mnie to dosyć wytężona praca nad projektami związanymi z tematyką wyborczą. Robimy strony internetowe, projektujemy i drukujemy materiały reklamowe dla komitetów, kandydatów na burmistrzów, wójtów, radnych itd. Niestety czasu coraz mniej, a niektórzy zleceniodawcy im bliżej do wyborów (przyp. 21 października – wybory samorządowe) tym więcej mają pomysłów, które chcieliby zrealizować „na cito”…

Dla wszystkich, którzy są zainteresowani taką usługą (niezależnie od tego jakiego wybierzecie wykonawcę) mam pewną radę: pomyślcie o stronie www, reklamie w Google, na Facebooku, ulotkach, wizytówkach, banerach, billboardach itd. na 2-3 miesiące przed wyborami, wtedy osoba/firma, która się tego podejmie będzie miała odpowiednią ilość czasu i ogromny komfort pracy nad Waszym projektem. Jeśli 2 tygodnie przed wyborami wpadliście na pomysł, że potrzebujecie strony internetowej to niestety prawdopodobnie będzie ona wyglądać tak jak na poniższym zrzucie ekranu (co niestety nie wpłynie zbyt pozytywnie na wasz internetowy wizerunek).

Strona dla Komitetu KWW Adama Nowaka w 15 minut

Co zawiera typowa strona www Komitetu Wyborczego?

Standardowa realizacja dla KWW to strona oparta o WordPressa z dedykowanym motywem napisanym na bazie naszego firmowego „startera”. Cały kontent opiera się w zasadzie o dwie dodatkowe wtyczki: ACF oraz CPT (na marginesie polecam wpis o 15 niezbędnych wtyczkach do WordPressa), dzięki którym przygotowaliśmy dodatkowe zakładki w panelu admina do obsługi, tworzenia i uzupełniania profili kandydatów:

Dodatkowa zakładka w panelu do obsługi profili kandydatów

Strony w większości przypadków składają się z kilku podstron:

  • Kandydat na Prezydenta/Burmistrza/Wójta – podstrona prezentująca sylwetkę głównego kandydata komitetu
  • Kandydaci do Rady Sejmiku/Powiatu/Gminy itd. – podstrona prezentująca kandydatów w formie „katalogu”, z którego możemy przejść do widoku pojedynczego kandydata.
  • Program Wyborczy
  • oraz dodatkowe podstrony: kontakt, siedziba biura

Oczywiście można stronę rozbudować o możliwość dodawania wpisów, a także podpiąć płatności internetowe do przyjmowania wpłat na konto komitetu.

Poniżej przedstawiam jeden z projektów, który niedługo ujrzy światło dzienne, stronę po opublikowaniu będzie można zobaczyć pod adresem: www.kwwandrzejasliwy.pl. 

Strona internetowa dla KWW Andrzeja Śliwy

A u Was jak realizacje projektów około wyborczych?