mrcng.pl
mrcng.pl to wypadkowa moich projektów. Projektowanie stron, prowadzenie firmy, branża kreatywna.

#zostańwdomu – koronawirus 2020

Nie popieram i nie pochwalam histerycznej paniki czy też ataku na makaron i ryż w dyskontach, ale nie mogę pojąć jak można lekceważyć problem pandemii koronawirusa. Ten syf przywleczono do nas z zagranicy i największy problem to właśnie nieodpowiedzialność i bagatelizowanie sytuacji.

Do wszystkich kozaków w sile wieku, którzy nie są w grupie ryzyka i mają bekę z koronawirusa mam jedną odezwę: zostań kurwa w domu i nie narażaj swoich rodziców, dziadków. W tej grze pt. „koronawirus” nie chodzi o zdrowych, młodych ludzie, ale o osoby starsze i schorowane, jeśli jako społeczeństwo nie poddamy się narodowej kwarantannie, to zamiast 2 tygodni, będziemy mieć 2-3 miesiące z głowy. Jak już wiemy, niektórzy mogą nieświadomie, bezobjawowo przenosić wirusa, dlatego proszę jeśli możesz siedź na dupie przez najbliższe 2 tygodnie, nie daj się zakazić i nie zakażaj (nieświadomie) innych.

Jeśli nie chcemy w Polsce włoskiego scenariusza musimy jako społeczeństwo podejść do tego odpowiedzialnie. W przeciwnym wypadku nasz system opieki zdrowotnej nie da rady, lekarze będą musieli wybierać kto ma większe szanse przeżyć, a zakażeni ludzie powyżej 80-tego roku życia po prostu umrą.

Czeka nas ciężki rok w gospodarce, finansach, sporcie i życiu społecznym. Ale może nie będzie aż tak źle jeśli zdamy egzamin jako solidarne i odpowiedzialne społeczeństwo.

Amen.